Viskosuplementace – Durolane

Viskosuplementace

Viskosuplementace je aplikace kyseliny hyaluronové do kloubního prostoru. Cílem aplikace kyseliny hyaluronové je obnovení fyziologických poměrů v artrózou poškozeném kloubu. Nitrokloubní injekce je možné aplikovat do kterýchkoliv kloubů. Nejčastěji je kyselina hyaluronová aplikována do kolena. V této indikaci je schválena i zdravotními pojišťovnami, které se na léčbě podílí formou příspěvku (artróza 2. až 3.stupně).

Kyselina hyaluronová je obsažena přirozeně v kloubní tekutině (synoviální tekutina), zejména díky svým viskoelastickým vlastnostem působí jako tlumič, lubrikans a podporuje novotvorbu vlastní kyseliny buňkami v kloubu. Významně se podílí na zlepšení metabolismu buněk chrupavky a tlumí rozpad buněk chrupavky, který je součástí artrotických změn.

Kdy je léčba indikována?

1. Artróza nosných kloubů

2. Bolesti čéšky (chondropatie, chondromalacie, dysplázie čéšky) – především mladší sportující generace vždy s kombinací RHB

Jak často?

V současnosti se nejčastěji podává kyselina hyaluronová formou třech injekcí do kloubu s rozestupem mezi jednotlivými dávkami. Možné je rovněž podání pouze jedné injekce se zvýšenou dávkou kyseliny hyaluronové. Při léčbě artrotických stavů je schváleno použití jedenkrát za šest měsíců (obvykle 1x za 1 rok).

Jak získat?

U artrózy kolenního kloubu 2-3 stupně je možné získat jednou za 6 měsíců příspěvek zdravotní pojišťovny formou předpisu zdravotnické pomůcky. Léčbu indikuje ošetřující lékař.

Jaké přípravky?

Na našem pracovišti aplikujeme přípravky Durolane.

Durolane

  • zmírnění bolestihttps://www.injekcedokloubu.cz/wp-content/uploads/2020/09/Durolane.jpg

  • zlepšuje funkčnost kloubu, a pomáhá tak obnovit úroveň kvality života

  • jednorázová aplikace

  • složení vychází z přírodní, bezpečné a vyzkoušené technologie s názvem NASHA® (Non-Animal Stabilised Hyaluronic Acid – stabilizovaná kyselina hyaluronová neživočišného původu)

PDF leták – Durolane – Ulevte si od bolestivé OA pomocí léčby jedinou injekcí.pdf

Všechny u nás aplikované léky jsou samozřejmě schváleny SÚKL (Státní Zdravotní Ústav pro Kontrolu Léčiv).